Jdi na obsah Jdi na menu
 


Konturování a stínování obličeje

 

770b14111a_83185132_o2.jpg

 

Málokterá dívka je zasvěcena do tajů modelace obličeje pomocí makeupu. Tenhle článek je tu pro to, aby vám tuto problematiku přiblížil a osvětlil. Konturování obličeje není nutné na denní líčení, ale pokud se chystáte do společnosti, na ples, na párty, může se stát vaší tajnou zbraní.

 

Modelovat obličej můžete zpravidla pomocí bronzeru ( jeho vhodnější alternativou je pudr nebo makeup v odstínu dvakrát až třikrát tmavší nežli je vaše pleť ) rozjasňovače a tvářenky.

 

Modelování obličeje se pro každý typ obličeje trochu liší, ale v základě jsou postupy hodně podobné.

BRONZER

 

Po nanesení a pečlivém rozetření makeupu můžeme začít s nanášením bronzeru. Pozor, většina bronzerů obsahuje třpytky. Nežli se rozhodnete, že si nějaký zakoupíte, rozmyslete si, jestli vám třpytky na obličeji vyhovují. V případě, že ne, je lepší použít tmavší pudr nebo makeup. Bronzer funguje v podstatě tak, že vytváří stíny, které na některých typech obličejí chybí a tím ho dokreslí. A také proto, aby zakryl některé až příliš výrazné části obličeje. Nejčastěji se užívá na vyrýsování lícních kostí. Postupujeme tak, že vedeme štětcem jemnou linku od ucha směrem k ústům. (Tuto linku odhalíme tak, že našpulíme pusu jako kapr a vtáhneme tváře k sobě, tam kde se objeví ,,prohlubně", naneseme bronzer.)Tah štětcem zakončíme přibližně uprostřed tváře. Nikdy neveďte linku až přímo k ústům! S bronzerem zacházíme opatrně a po každém jeho užití, ho pečlivě rozetřeme štětcem do ztracena. Pokud jej použijeme pod lícní kosti, vytvoříme zde žádaný stín. Bronzer dále používáme například pro optické snížení vysokého čela tak, že jej naneseme přímo pod linii vlasů a opět dobře rozetřeme. Nebo jej můžeme použít pro zaoblení příliš hranatých dolních čelistí, bronzer naneseme jemně na jejich hrany a rozetřeme. Této metody se užívá rovněž i pro zúžení nosu, zamaskování podbradku a tak dále.

 

ROZJASŇOVAČ

 

Lze ho zakoupit v mnoha podobách. Existují korekční tyčinky, rozjasňující báze nebo pudrové či ,,perlové" rozjasňovače. Měl by být o několik odstínů světlejší nežli vaše pleť. Pokud máte hodně světlou plet je možné použít rozjasňovač v bílých či hodně světlých barvách. Pokud jste v létě opálená, použijte rozjasňovač například v meruňkových odstínech. Rozjasňovač funguje na základě třpytivého složení, které odráží světlo a používá se proto, abychom zvýraznili to, co má být více viditelné. Prakticky tím odpoutáme pozornost od částí obličeje, které chceme trošku schovat. Rozjasňovač nanášíme například na vrchní část jablíček, docílíte tak ještě většího vyrýsování lícní části. Nebo ho lze použít na špičku či hranu nosu. Pokud máte zapadlou bradu můžete ho nanést na špičku brady. Pro projasnění očí do vnitřního koutku oka a často se také nanáší v jemné lince přímo pod obočí. Pokud chcete, aby vaše oči vypadaly větší, můžete ho použít na střed očních víček. Pokud máte úzké rty, je možné ho nanést na místo tzv. srdíčka (vykrojená část úst pod nosem). A spodní ret lehce obkroužit bílou tužkou na oči. Opět platí pravidlo, že je třeba veškeré rozjasněné oblasti rozetřít tak, aby působily přirozenějším dojmem.

 

TVÁŘENKA

 

Slouží k tomu, aby vaše pleť působila zdravějším a svěžejším dojmem. Nanáší se na část tzv. jablíček. (Jablíčka jsou ta část, která se vám zvedne a vystoupí, když se usmějete.) Existuje velká škála barevných odstínů. Né každému typu pleti sluší kterýkoli odstín. Pokud jste zimní typ, zpravidla se k vám hodí spíše růžové či fialové chladné odstíny. Pokud jste podzimní typ, pak se pro vás hodí odstíny meruňkové, do oranžova a tak dále. Typologii barev pleti najdete všude na internetu. S tvářenkou je lepší šetřit, nikdo nechce totiž vypadat jako Marfuša z Mrazíka. :)

 

A zde je pár obrázků pro lepší představu jak konturovat podle toho, jaký máte typ obličeje.

(Vysvětlivky: highlight-rozjasňovač, contour-bronzer)

 

Kulatý typ obličeje - Round Face

 

e69c234802_83185189_o2.jpg

 

Hranatý typ obličeje - Square face

 

 

aaddc83524_83185199_o2.jpg

 

Polodlouhý typ obličeje - Oblong face

2352b8b266_83185207_o2.jpg

 

Obličej - trojúhelník (část čela je znatelně užší nežli dolní čelisti) - Triangle face

 

33620e80dd_83185220_o2.jpg

 

Obličej - srdíčko (část čela je znatelně širší nežli dolní čelisti) - Heart face

 

87b0a7ea61_83185225_o2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Super

(D.., 8. 8. 2012 0:09)

Skvělé boží užasné sem ráda že jsi tohle natočila... pořád sem si říkala jak je možné že starší dívky po tramvajích mají ty tváře takové hezčí né jak mrtvola(-já s make-upem proto sem ho používat přestala) toto hned ráno zkusím... děkuji

 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 57954
Měsíc: 626
Den: 17